czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wybory samorządowe 2018

Mariusz Sekta

KW Prawo i Sprawiedliwość
Mariusz Sekta

Kandydat do rady miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Okręg nr 3
Lista nr 10
Pozycja nr 1
Bezpartyjny, żonaty, troje dzieci, 50 lat.
Zawodowo: dyrektor zarządzający i prokurent firmy produkcyjnej z kapitałem holenderskim - posiada praktyczną znajomość problematyki biznesowej w otoczeniu międzynarodowym.
Spore doświadczenie w działalności społecznej: wydawał społecznie gazetę lokalną, był członkiem Komisji Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Goczałkowicach-Zdroju.
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Dane kontaktowe dla osób zainteresowanych poparciem kandydata i przeprowadzeniem z nim rozmowy, przekazaniem postulatów itp.:
tel: 604947404, email: mariusz.h.sekta@gmail.com

"Zdecydowałem się na kandydowanie z listy Prawa i Sprawiedliwości jako bezpartyjny, gdyż jestem mile zaskoczony skutecznym realizowaniem przez tę partię wyborczych obietnic. Nieakceptowaną w biznesie przysłowiową polityczną formułę „tego się nie da zrobić” zamieniono w tej formacji na „trzeba, więc można”, a ja lubię takie stawianie sprawy:)"

Priorytety:
1. Obniżenie opłat za wodę i ścieki, które obecnie są na stanowczo zbyt wysokim poziomie, zwłaszcza w porównaniu z sąsiednimi gminami.
2. Stworzenie nowoczesnych żłobków z dofinansowaniem Maluch+.
3. Lepsze wykorzystanie funduszy państwowych i europejskich - np.: Mieszkanie+, Czyste Powietrze (dofinansowanie dociepleń budynków jednorodzinnych i wymiany kotłów).
4. Budowa chodników i ścieżek rowerowych w celu poprawy bezpieczeństwa - zwłaszcza dzieci.
5. Ścieżki rowerowe to nie tylko rekreacja. Rower to wciąż lubiany i tani środek transportu (dojazdy do pracy i szkoły). Bardzo ważne jest stworzenie takiej sieci ścieżek rowerowych, aby można było rowerami bezpiecznie dojechać nawet z najodleglejszych zakątków czechowickich sołectw od centrum miasta.
6. Poprawa stanu dróg: przede wszystkim w celu lepszego skomunikowania sołectw z centrum miasta i Bielskiem.
7. Doprowadzenie do stworzenia przynajmniej jednego bezkolizyjnego skrzyżowania o dużej przepustowości z DK1, które połączyłoby sołectwa z centrum miasta.
8. Udoskonalenie infrastruktury melioracyjno-przeciwpowodziowej.
9. Dbanie o ochronę zabytków (np. niszczejący dwór w Ligocie) i dziedzictwa kulturowego Ziemi Czechowickiej.
10. Zbadanie możliwości utworzenia w naszym mieście średniej szkoły branżowej o profilu lotniczym (posiadamy lotnisko i działa na naszym terenie szereg firm o profilu lotniczym) oraz powołania powiatu czechowickiego.