czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wybory samorządowe 2018

Jan Bieroński

KWW - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota
Jan Bieroński

Kandydat do rady miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Okręg nr 2
Lista nr 20
Pozycja nr 10
Jan Bieroński
55 lat, żonaty, dwoje dzieci

Od 23 lat jest mieszkańcem Czechowic-Dziedzic. Ukończył matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zawodu jest nauczycielem, absolwentem czechowickiego Liceum Ogólnokształcącego im.M.Skłodowskiej-Curie, a od 1992 roku jego dyrektorem. W latach 1989-91 był przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ SOLIDARNOŚĆ Pracowników Oświaty w naszym mieście. Przez kilka lat pracował w Komisji Oświaty Rady Miasta. Angażował się w różnorodne przedsięwzięcia z zakresu nauki, kultury, sportu, turystyki, pomocy charytatywnej, współpracy międzynarodowej i współdziałania z uczelniami wyższymi. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania uhonorowany w 2012 roku przez Ministra Edukacji Narodowej „MEDALEM KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ”.

Po co do Rady Miasta ?

Ma wieloletnie doświadczenie, zna się na oświacie i chce rozważnie działać na rzecz jej rozwoju w naszym mieście na każdym jej szczeblu. Uważa, że w żywotnym interesie społeczności Czechowic-Dziedzic jest zabieganie o dobrą kondycję kompletnego szkolnictwa od przedszkola po szkoły średnie.

Koniecznym jest stwarzanie możliwości aktywnego spędzania czasu zarówno dla ludzi młodych jak i starszych.

Jako gospodarz obiektów w centrum Czechowic-Dziedzic chciałby przyczynić się do stworzenia atrakcyjnego i funkcjonalnego urbanistycznego CENTRUM MIASTA obejmującego okolice dworca kolejowego i ul.Kolejowej.