czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wybory samorządowe 2018

Krzysztof Szczypka

KWW - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota
Krzysztof Szczypka

Kandydat do rady miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Okręg nr 2
Lista nr 20
Pozycja nr 3
Krzysztof Szczypka
50 lat, żonaty, troje dzieci.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - specjalność trenerska oraz studiów podyplomowych: Edukacja obronna (AWF); Zarządzanie Kadrami, Przedsiębiorczość. Organizacja oświaty (Politechnika Śląska).
Nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Czechowicach-Dziedzicach, członek Rady Regionalnej Sekcji Oświaty Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, delegat na WZD Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania.

Inicjator powstania wielosekcyjnego Miejskiego Klubu Sportowego, propagator wielu inicjatyw społecznych.

Od 2006 roku radny Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Pracował w komisjach: Budżetu i Finansów, Oświaty, Kultury i Sportu, Polityki Społecznej, a w minionej kadencji - w Komisji Rozwoju i Rolnictwa oraz Samorządności i Porządku Publicznego.

W nowej kadencji chciałbym kontynuować swoją pracę na rzecz rozwoju kultury, sportu i oświaty, w szczególności szkolnictwa zawodowego. Służyć temu będzie współpraca z sektorem przedsiębiorców (w dziedzinie szkolenia kadr), która jest i będzie dla mnie bardzo ważnym wyzwaniem.
Priorytetowymi działaniami będą dla mnie: poprawa warunków życia i dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Nie będę obojętny na biedę społeczną i różnego rodzaju patologie społeczne.