czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wybory samorządowe 2018

Barbara Parchańska

KW Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa
Barbara Parchańska

Kandydat do rady powiatu bielskiego

Okręg nr 2
Lista nr 19
Pozycja nr 7
W Czechowicach-Dziedzicach mieszkam od urodzenia. Ukończyłam geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie swojej wieloletniej pracy jako nauczyciel ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania oświatą i doradztwa zawodowego, edukacji regionalnej oraz oligofrenopedagogiki. Jestem również przewodnikiem górskim po Beskidach Zachodnich.

Od 2009 roku pełnię funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu. Od tego czasu moje życie zawodowe i społeczne związane jest z Zabrzegiem. Od początku powstania jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia „Przyjazny Zabrzeg” im. ks. Józefa Londzina, które to wspiera rozwój lokalnej społeczności.

W swojej działalności chciałabym zabiegać o stałą rozbudowę infrastruktury niezbędnej do podniesienia komfortu życia mieszkańców miasta i gminy, stworzyć system pomocy osobom starszym, chorym i potrzebującym, wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie na rzecz rozwoju edukacji, oświaty i kultury.