czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wybory samorządowe 2018

Ewa Amarante

KW Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa
Ewa Amarante

Kandydat do rady miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Okręg nr 3
Lista nr 22
Pozycja nr 5
KOMPETENCJE I ZAANGAŻOWANIE - kandydatka na piątkę!

wiek: 41 lat
rodzina: mąż Mauro, dwie córki - Emilka (10 lat) i Sara (8 lat)

wykształcenie:
Ukończyłam studia dzienne magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, specjalność: Funkcjonowanie i Rozwój Przedsiębiorstw.
Po studiach brałam udział w wielu szkoleniach dotyczących nowoczesnych technik zarządzania w Polsce i za granicą m.in w Turynie i Mediolanie.

zawodowo zajmuję się:
• kontrolą zarządzania oraz analizą procesów i usprawnianiem organizacji
• zarządzaniem zmianami organizacyjnymi
• koordynacją zagadnień administracyjnych, formalnych i organizacyjnych zarządzania projektami

Moja praca polega głównie na poszukiwaniu obszarów optymalizacji kosztów oraz wspieraniu centrali firmy we Włoszech w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Zajmuję się również rozwiązywaniem wszelkich kwestii spornych w kontaktach z klientami natury prawno-administracyjnej w międzynarodowym przedsiębiorstwie działającym w obszarze innowacyjnych technologii związanych z alternatywnymi źródłami pozyskiwania energii. Przez kilka lat pracowałam we Włoszech w centrali firm Ferrero, czy Business Solutions (Grupa FIAT) zajmując się usprawnianiem procesów oraz wdrożeniami nowoczesnych systemów zarządzania m.in w Turynie, Paryżu, Barcelonie i Madrycie. Pragnę wykorzystać moje kwalifikacje zawodowe na gruncie Rady Miejskiej.

praca społeczna:
Od kilku lat współorganizuję imprezę plenerową Zapaleńcy - Aktywny Dzień Dziecka. Razem z mężem Mauro, który jest Włochem, działam na rzecz współpracy kulturalnej naszego miasta ze słoneczną Italią (m.in. organizacja wystawy malarskiej w MDK, współpraca z miastem partnerskim Cortona). Biorę czynny udział w aktywności Rady Rodziców w szkole moich córek. Jestem członkiem Stowarzyszenia Wolna Szkoła Waldorfska oraz Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”. W 2006 r. brałam udział w organizacji Igrzysk Olimpijskich w Turynie jako wolontariusz - osobisty asystent członków MKOL.

zainteresowania:
praca społeczna, alternatywne formy edukacji, podróże, snowboard, opera

kilka słów o sobie:
Jako kobieta potrafię słuchać. Mam naturalną zdolność i chęć rozwiązywania konfliktów, którą wykorzystuję na co dzień w pracy zawodowej. Brałam udział m.in. w warsztatach NVC (Komunikacja bez Przemocy) i wiem, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić, gdy potrafimy się właściwie porozumieć. Ja to potrafię! Cenię sobie ład i porządek w domu oraz poza nim. Moje atuty wynikające z wykształcenia i doświadczenia zawodowego chciałabym wykorzystać będąc radną. Moim celem jest działanie na rzecz tworzenia miasta coraz bardziej przyjaznego mieszkańcom, o czytelnym systemie zarządzania.

www.facebook.com/amarantevini