czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wybory samorządowe 2018

Ewa Kmiecik-Wronowicz

KW Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa
Ewa Kmiecik-Wronowicz

Kandydat do rady powiatu bielskiego

Okręg nr 2
Lista nr 19
Pozycja nr 3
Jestem rodowitą czechowiczanką. Mam męża Zdzisława oraz dwoje dzieci - córkę Martę i syna Tomasza. Z wykształcenia jestem historykiem - ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach - Wydział Nauk Społecznych, kierunek historia.

Od 1982 r. jestem dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach i jako bibliotekarz wciąż podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe - uczestnicząc w szkoleniach i kursach.

„Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same”
(P. Bosmans)

To motto towarzyszy mi od wielu lat. Organizuję szereg przedsięwzięć społeczno-kulturalnych dla mieszkańców gminy i powiatu realizowanych w partnerstwie lokalnym i międzynarodowym; integruję środowisko osób z niepełnosprawnościami („Dajcie Dzieciom Uśmiech”), Seniorów (jestem pomysłodawczynią Akademii Pięknego Czasu), przybliżam kulturę dzieciom i młodzieży. Pod moim kierownictwem w gminie działa najlepsza biblioteka w Polsce i województwie śląskim w rankingu Instytutu Książki i dziennika „Rzeczpospolita”.

Będąc dyrektorem MBP udało mi się - przy życzliwym wsparciu władz gminy - doprowadzić do budowy nowej siedziby biblioteki przy ul. Paderewskiego. Szanowni Państwo - marzenia się spełniają !

Jestem radną V kadencji Rady Powiatu Bielskiego. Działam w Komisji Oświaty i Kultury oraz Komisji Rewizyjnej. W okresie czteroletniej kadencji złożyłam ponad 60 interpelacji na wnioski mieszkańców oraz radnych Rady Miejskiej. Dotyczyły one spraw związanych z kulturą, oświatą (walczyłam o utrzymanie w naszym mieście ZS „Silesia” oraz o budowę nowoczesnej, przyjaznej, pozbawionej barier szkoły specjalnej) ochroną środowiska, remontem dróg, chodników i kanalizacji. Większość z moich wniosków została zrealizowana.

Już raz otrzymałam od Państwa zaufanie - za co serdecznie dziękuję. Chcąc dalej pracować dla Was jako radna powiatowa i zmieniać świat wokół nas na lepsze - bardzo proszę o głosy podczas wyborów 21 października. Za Państwa dotychczasową życzliwość, zaangażowanie i oddane głosy już teraz pięknie dziękuję.

W kręgu moich zainteresowań jest szeroko pojęta praca społeczna na rzecz naszych mieszkańców. Za swoją działalność zostałam nagrodzona m.in. Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużonego Działacza Kultury oraz Złotym Medalem za Długoletnią Pracę przyznaną przez Prezydenta RP. Dwukrotnie byłam nominowana do nagrody im. Ks. Józefa Londzina. Zostałam Człowiekiem Roku 2013 miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego. W 2014 r. znalazłam się w Złotej Dziesiątce Kobiet Sukcesu Śląska. Należę do Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Związku Bibliotek Polskich.

Czynnie działam w Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej pomagając potrzebującym mieszkańcom naszej gminy.

Od 2000 r. jestem Honorowym Dawcą Krwi - do tej pory oddałam ponad 29 litrów. Otrzymałam za to Złotą Odznakę Honorowego Dawcy Krwi.

Moją pasją są podróże i spotkania z drugim człowiekiem - dwukrotnie przemierzyłam szlak św. Jakuba w Hiszpanii - pokonałam pieszo ok. 2000 km. W przygotowaniu kolejna wyprawa na wiosnę 2019 r. - Camino Portuques.

www.facebook.com/ewa.kmiecikwronowicz.7